Pracuję

KlasterKlaster

Klaster zrobiłam z szamotowej gliny i pokryłam białym szkliwem. Lampę wypaliłam w piecu do raku co oznacza, że rozgrzaną do 960 stopni wyjęłam i pozwoliłam by szok termiczny spowodował pęknięcia szkliwa na jej powierzchni.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 36 cm, szerokość: ok 20cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn.: 39,5cm.)

Cena: 1 000 zł.

 

 


Sieć

Sieć

Sieć zrobiłam z szamotowej gliny i wypaliłam w piecu do raku. Po wyjęciu, do rozgrzanej powierzchni przytknęłam włosy z końskiego ogona, które pozostawiły przypadkowe wzory.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 36 cm, średn.: 20 cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem.(Wys.: 22cm, średn.: 39,5cm.)

Cena: 1 000 zł.

 

 


Ażur 2

Ażur 2

Ażur 2 wykonałam z szamotowej gliny i pokryłam białym szkliwem.Wypaliłam w technice RAKU.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 42,5 cm, średn.: 13,5 cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn.: 39,5cm.)

 

Cena: 850 zł.

 

 


Słoje

Słoje

Słoje zrobiłam z szamotowej gliny, pokryłam złotym szkliwem, a następnie przetarłam, tak by kolor został zagłębieniach i uwypuklił wzór.Wypaliłam w piecu elektrycznym.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 27 cm, średn.: 20 cm. Sprzedawana jest z białym abażurem.

 

SPRZEDANA

 


ŻebraŻebra 

Żebra wykonałam z szamotowej gliny.  Dwa pasy pokryłam złotym szkliwem, które miejscami przybiera kolor metaliczny, wchodzący w odcień niebieskiego.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 33 cm, średn.: 17 cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn.: 39,5cm.)

 

Cena: 670 zł.

 

 


AAżur 2żur 1

Ażur 1 zrobiłam z szamotowej gliny i pokryłam ciemnozielonym szkliwem.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 32cm, średn.: 25cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn.: 39,5cm.)

 

Cena: 850 zł.

 

 


Forma 1Forma 1 

Formę 1 wykonałam z szamotowej gliny i pokryłam białym szkliwem. Wypalono techniką RAKU.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 40,5 cm, średnica podstawy: 17 cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn. 39,5cm.)

 

Cena: 850 zł.

 

 


Wieża BabelWieża Babel

Wieżę Babel zrobiłam z szamotowej gliny i pokryłam białym szkliwem . Wypaliłam techniką RAKU.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 35,5 cm, średn. 14,5cm. Sprzedawana jest w komplecie z szarym abażurem. (Wys. 22cm, średn.: 39,5cm.)

 

Cena: 670 zł.

 

 


Szczeble

Szczeble

Szczeble zrobiłam z szamotowej glin i pokryłam szkliwem w kolorze jasno beżowym – piaskowym. Wypaliłam w piecu elektrycznym.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 40,5 cm, podstawa 20×12 cm.

 

 

SPRZEDANA

 


KamienieKamienie

Kamienie wykonałam z szamotowej gliny. Technika wypału: piec trociniak. Lampę pokryłam chlorkiem żelaza, obsypałam solą i trocinami a następnie przez 12 godzin wypalałam w piecu wykopanym z ziemi. Pod wpływem temperatury chlorek zabarwił ją na ceglasty kolor, sól zostawiła białe ślady a trociny czarne smugi. Efekt przypadkowy i zupełnie niepowtarzalny.

Wysokość z oprawką na żarówkę: 41 cm, średn. 23 cm.

 

SPRZEDANA

 

 


 Wszystkie lampy zostały wyposażone w umocowaną już na miejscu oprawkę (na standardową żarówkę, także energooszczędną), biały 2,5 metrowy kabel z włącznikiem i białą, płaską wtyczką. Każda z nich została zabezpieczona filcowymi podkładkami tak by nie rysować powierzchni mebli.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s